ایا بیماری هاری تا سال ۲۰۳۰ کنترل میشود؟/رادیو سلامت

در برنامه ی روی خط خبر، من فرزاد علیزاده با ایمان بهلولی فعال محیط زیست و پژوهشگر حیات وحش و بهزاد امیری رئیس اداره بیماریهای مشترک وزارت بهداشت در خصوص هاری و کنترل آن گفتگو کردم.
هاری

در برنامه ی روی خط خبر، من فرزاد علیزاده با ایمان بهلولی فعال محیط زیست و پژوهشگر حیات وحش و بهزاد امیری ریٔیس اداره بیماریهای مشترک وزارت بهداشت در خصوص هاری و کنترل آن گفتگو کردم.

نظرات بهزاد امیری در زمینه ی مدیریت حیوانات شهری برخلاف دستورالعمل های جاری سازمان بهداشت جهانی است ایشان آمار های انستیتو پاستور در خصوص هاری و گزش را هم زیر سوال میبرند.
در نهایت هم این پاسخ به این پرسش که وزارت بهداشت در خصوص واکسیناسیون هفتاد درصدی(توصیه سازمان بهداشت جهانی) چه کرده است مسیٔولیت را بر گردن سازمان دامپزشکی و سازمان شهرداریها و دهیاریها نهاد، مشخص نیست سهم وزارت بهداشت در این خصوص چیست؟!

 

پیشنهاد سردبیر

بلاتکلیفی قانون هوای پاک پس از شش سال/رادیو سلامت/روی خط خبر

ایران هشتمین کشور آلوده جهان است،قانون هوای پاک شش سال است که بلاتکلیف است .
وزارت بهداشت میگوید در سال گذشته شش هزارنفر فقط در تهران و بیست و هفت هزار نفر در کشور متاثر از آلودگی هوا جان خود را از دست داده اند.

پیشنهاد سردبیر

گفتگو با دکتر عبدلی پیرامون قرق های شکار/رادیو سلامت

چهارشنبه 24 دیماه 1402 در رادیو سلامت ، برنامه ی روی خط خبر که با تهیه کنندگی و اجرای فاطمه ی شهبازی بصورت پخش زنده اجرا میشود، با دکتر اصغر عبدلی استاد دانشگاه و پژوهشگر اکولوژی در باره ی قرق های مخصوص شکار گفتگو کردم مشروح این گفتگو را مشاهده کنید:

پیشنهاد سردبیر

حقوق حیوانات/مستند شهربرگ/شبکه ۵ سیما/قسمت دوم

در اولین بخش از برنامه ی شهر برگ که هفته ی پیش از شبکه پنج سیما پخش شد به تفصیل به اهمیت برنامه ی مدیریت جمعیت حیوانات شهری و ناکارآمدی روشهای منسوخ شده ی جاری در کشورمان مانند جمع آوری ، پناهگاهداری و حذف فیزیکی پرداختیم. ️در قسمت دوم این برنامه از فقدان قوانین حمایتی و عدم آشنائی عموم شهروندان