مستند مدیریت حیوانات شهری /شهربرگ/شبکه ۵/قسمت اول

مستند پخش شده از شبکه 5 در مورد مدیریت جمعیت سگ‌ها.

مستند پخش شده از شبکه 5 در مورد مدیریت جمعیت سگ‌ها. در این مستند در مصاحبه با دکتر امید مرادی، فرزاد علیزاده و مجتبی طباطبایی، به سوالات زیر به اختصار پاسخ داده شد: چرا کشتار یا جمع‌آوری در پناهگاه روش‌هایی منسوخ شده و ناموثر است؟ غذا دادن یا ندادن؟ مسائله این است؟ اهمیت واکسیناسیون و بهبود رفاه سگ‌ها در کنترل هاری چیست؟ برنامه DPM چه معنایی دارد؟ چرا این برنامه اقتصادی‌ترین و تنها روش موثر است؟

 

پیشنهاد سردبیر

بلاتکلیفی قانون هوای پاک پس از شش سال/رادیو سلامت/روی خط خبر

ایران هشتمین کشور آلوده جهان است،قانون هوای پاک شش سال است که بلاتکلیف است .
وزارت بهداشت میگوید در سال گذشته شش هزارنفر فقط در تهران و بیست و هفت هزار نفر در کشور متاثر از آلودگی هوا جان خود را از دست داده اند.

پیشنهاد سردبیر

گفتگو با دکتر عبدلی پیرامون قرق های شکار/رادیو سلامت

چهارشنبه 24 دیماه 1402 در رادیو سلامت ، برنامه ی روی خط خبر که با تهیه کنندگی و اجرای فاطمه ی شهبازی بصورت پخش زنده اجرا میشود، با دکتر اصغر عبدلی استاد دانشگاه و پژوهشگر اکولوژی در باره ی قرق های مخصوص شکار گفتگو کردم مشروح این گفتگو را مشاهده کنید:

پیشنهاد سردبیر

حقوق حیوانات/مستند شهربرگ/شبکه ۵ سیما/قسمت دوم

در اولین بخش از برنامه ی شهر برگ که هفته ی پیش از شبکه پنج سیما پخش شد به تفصیل به اهمیت برنامه ی مدیریت جمعیت حیوانات شهری و ناکارآمدی روشهای منسوخ شده ی جاری در کشورمان مانند جمع آوری ، پناهگاهداری و حذف فیزیکی پرداختیم. ️در قسمت دوم این برنامه از فقدان قوانین حمایتی و عدم آشنائی عموم شهروندان