نصب «زیپ لاین» برای ایجاد راه ارتباطی میان روستاهای سیل زده لرستان

۲ گروه کوهنوردی با نصب تجهیزات «زیپ لاین» بین چند روستا در لرستان که راه و پل ارتباطی بین آنها ویران شده است، اقلام مورد نیازشان را منتقل می‌کنند.
سیل لرستان

گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، حادثه و آسیب‌ها و خسارات سیل اخیر عمیق‌تر از آن چیزی بود که در تصور بگنجد گروه کوهنوردی سمنا (ستاد مردمی نجات آشوراده) زمانی به عمق این مصیبت پی برد که برای کمک‌رسانی و امداد به سیل زدگان روستاهای لرستان بدون فوت وقت عازم لرستان شد تا برای امدادرسانی به گروه کوهنوردی کوچ لرستان ملحق شود.

این گروه با حضور در منطقه کارش را با نصب تجهیزات زیپ لاین بین روستاهایی که راه و پل ارتباطی بین آنها ویران شده بود، آغاز کرد و با جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی، خرید و بارگیری اقلام مورد نیاز و تهیه لیستی از آنچه اهالی نیاز داشتند، بیش از ده‌ها تن بار و نصب کارگاه‌های فنی و سیم بکسل، اقلام مورد نیاز را به آنها می‌رساند.

سیل لرستان

آنطور که مسؤول روابط عمومی این ستاد مردمی توضیح می‌دهد، گروه کوهنوردی کوچ لرستان که به طور کامل با منطقه و مختصات روستاها و فواصل و راه‌های ارتباطی آشنایی دارد، با اعضای بسیار ماهر و خستگی ناپذیر و تجهیزات مناسب که بخشی از آن توسط سمنا تهیه و ارسال شد، آنها را در این کار تیمی و دشوار همراهی کردند و طی روزهای گذشته به روستاهای چم مهر و مورانی از طریق زمین و زیپ لاین کمک رسانی شد.

 

ستاد مردمی نجات آشوراده و اعضای گروه کوهنوردی سمنا وگروه کوهنوردی کوچ با تجهیزات فنی وکوهنوردی جهت امداد و نجات در منطقه حضور خواهند داشت و تا زمانی که روستاییان آسیب‌دیده به کمک نیاز داشته باشند در منطقه خواهد ماند و به ارسال و توزیع کمک‌های نقدی و غیر نقدی ادامه خواهد داد.

پیشنهاد سردبیر

بلاتکلیفی قانون هوای پاک پس از شش سال/رادیو سلامت/روی خط خبر

ایران هشتمین کشور آلوده جهان است،قانون هوای پاک شش سال است که بلاتکلیف است .
وزارت بهداشت میگوید در سال گذشته شش هزارنفر فقط در تهران و بیست و هفت هزار نفر در کشور متاثر از آلودگی هوا جان خود را از دست داده اند.

پیشنهاد سردبیر

گفتگو با دکتر عبدلی پیرامون قرق های شکار/رادیو سلامت

چهارشنبه 24 دیماه 1402 در رادیو سلامت ، برنامه ی روی خط خبر که با تهیه کنندگی و اجرای فاطمه ی شهبازی بصورت پخش زنده اجرا میشود، با دکتر اصغر عبدلی استاد دانشگاه و پژوهشگر اکولوژی در باره ی قرق های مخصوص شکار گفتگو کردم مشروح این گفتگو را مشاهده کنید:

پیشنهاد سردبیر

حقوق حیوانات/مستند شهربرگ/شبکه ۵ سیما/قسمت دوم

در اولین بخش از برنامه ی شهر برگ که هفته ی پیش از شبکه پنج سیما پخش شد به تفصیل به اهمیت برنامه ی مدیریت جمعیت حیوانات شهری و ناکارآمدی روشهای منسوخ شده ی جاری در کشورمان مانند جمع آوری ، پناهگاهداری و حذف فیزیکی پرداختیم. ️در قسمت دوم این برنامه از فقدان قوانین حمایتی و عدم آشنائی عموم شهروندان