کاشت گیاه Gramineae به یاد کوهنورد فقید مرتضی نادی

جمعی از پیشکسوتان و مربیان کوهنوردی تبریز، روز جمعه بیست و سوم آبان ماه بعد از صعود قله کمال در کنار دریاچه قوش گلی یاد و نام مرتضی را گرامی داشتند..
به یاد مرتضی نادی

به گزارش “گزارشگران زمین به نقل از میرعلی هاشمی کوهنورد تهرانی:

اولین مرحله از طرح احیای دریاچه قوش گلی به یاد مربی شایسته و با اخلاق “زنده یاد مرتضی نادی ” در تاریخ سیزدهم آبان ماه و قبل از بارش اولین برف پائیزی با کاشت بیش از ده کیلو بذر “گندمیان” در پیرامون تخریب شده دریاچه قوش گلی به بار نشست.

Gramineae یا همان گونه گندمیان گروهی از گیاهان گلدار میباشد که به نام علف شناخته شده و سازگار با طبیعت و مراتع کوهستانی ست.

همچنین با همراهی جمعی از پیشکسوتان و مربیان کوهنوردی تبریز، روز جمعه بیست و سوم آبان ماه بعد از صعود قله کمال در کنار دریاچه قوش گلی یاد و نام مرتضی را گرامی داشتیم.

خنده ها و مهربانی های مرتضای عزیز برای همیشه در ذهن و ضمیر انسانهای پاک و بی آلایش گرامی و جاودانه خواهد ماند.

بیست و سوم آبان 1399

مرتضی نادی

 

به گزارش خبرنگار مهر، حادثه دلخراشی که منجر به مرگ مرتضی نادی شد  (15 مهرماه) در منطقه «پل خواب استان البرز» رخ داد. در همین راستا برخی از مربیان فعال در این رشته نسبت به نادیده گرفتن شدن مسائل فنی که منجر به ایجاد این حادثه شد، واکنش داشته و حتی انتقاداتی هم نسبت به برخی مسائل حقوقی مطرح کرده اند. خبرگزاری مهر روز گذشته در خبری با عنوان «بیانیه تعدادی از مربیان در مورد مرگ یک سنگنورد» به این موضوع پرداخت.

 

پیشنهاد سردبیر

بلاتکلیفی قانون هوای پاک پس از شش سال/رادیو سلامت/روی خط خبر

ایران هشتمین کشور آلوده جهان است،قانون هوای پاک شش سال است که بلاتکلیف است .
وزارت بهداشت میگوید در سال گذشته شش هزارنفر فقط در تهران و بیست و هفت هزار نفر در کشور متاثر از آلودگی هوا جان خود را از دست داده اند.

پیشنهاد سردبیر

گفتگو با دکتر عبدلی پیرامون قرق های شکار/رادیو سلامت

چهارشنبه 24 دیماه 1402 در رادیو سلامت ، برنامه ی روی خط خبر که با تهیه کنندگی و اجرای فاطمه ی شهبازی بصورت پخش زنده اجرا میشود، با دکتر اصغر عبدلی استاد دانشگاه و پژوهشگر اکولوژی در باره ی قرق های مخصوص شکار گفتگو کردم مشروح این گفتگو را مشاهده کنید:

پیشنهاد سردبیر

حقوق حیوانات/مستند شهربرگ/شبکه ۵ سیما/قسمت دوم

در اولین بخش از برنامه ی شهر برگ که هفته ی پیش از شبکه پنج سیما پخش شد به تفصیل به اهمیت برنامه ی مدیریت جمعیت حیوانات شهری و ناکارآمدی روشهای منسوخ شده ی جاری در کشورمان مانند جمع آوری ، پناهگاهداری و حذف فیزیکی پرداختیم. ️در قسمت دوم این برنامه از فقدان قوانین حمایتی و عدم آشنائی عموم شهروندان